Таємниці Плетеного Ташлика...





Кожна людина має знати місцевість у якій живе. Наше село таке рідне і знайоме кожному... Кожна вулиця, кожен будинок, кожна стежинка — все це залишається у нашій пам”яті на все життя. Людину завжди тягне туди, де краще, але з часом постійно хочеться повернутись додому, до рідних місць. Однак, щоб побачити щось нове, цікаве, гарне не обов”язково кудись їхати... Ми часто не знаємо і свого власного населеного пункту, а кожному найменшому селі завжди знайдеться місцинка, що може здивувати.

Не вийняток і наше село - Плетений Ташлик... Тут кожен знайде собі щось до душі.

Для любителів монументального мистецтва у нас є незвіданий кам"яний хрест, про походження якого сказати важко, але версії вас точно зацікавлять.


Своєю історію вас також може здивувати наша школа, що має вже понад столітній вік.

Ті, що цікавляться містикою - вам потрібно у нашу славнозвісну "Попівську балку"...


А ті, що обожнюють природу завітайте обов"язково у наш Ботанічний заказник місцевого значення "Плетений Ташлик".



Ботанічний заказник «Плетений Ташлик» є унікальним зразком степової природної зони України. Крім того ця ділянка розміщена на виходах Українського кристалічного щита, тому на території є виходи гранітів — як у вигляді великих скель, так і вигляді плит. Таким чином поєднання унікальної петрофільної рослинності, степової та рідкісних лікарських рослин — стали фундаментом для заповідання даної території. Подібних ділянок степу на території Маловисківського району немає. Флора і фауна заказника є на стільки рідкісною і унікальною, що може стати енциклопедією для науковців і освітян, а також привабливим туристичним об”єктом для цінителів природи. 

 
Шипшина горенківська
На гранітах добре виявлені типові для них рослини — петрофіти, такі як кизильник чорноплідний, вишня магалебська, спірея звіробійолиста, цибуля Пачорського.
Виявлені великі популяції шипшини горенківської, це рідкісна карликова шипшина позбавлена шипів. Зростає тут і шипшина найколючіша, залізниця гірська. В тріщинах скель зростають рідкісні для Кіровоградщини папороті – щитники чоловічий та шартрський.
  

На території заказника зростають цінні лікарські рослини. Найбільше значення мають оман високий та алтея лікарська.

У заказнику є великі популяції рослин, належать до Червоної книги України: ковила волосиста, гвоздика бузька та очиток Борисової.
Сліпак звичайний

Хоча заказник “Плетений Ташлик” ботанічний — його тваринний світ є досить різноманітним та унікальним. Умови для життя та розмноження тварин сприятливі. Нині тут водяться мисливські тварини: заєць сірий, заєць русак, лисиця звичайна, перепел, крижень, деркач, але полювання на них заборонено.

На території заказника мешкає понад 262 фауністичні види і загалом досліджено фауну не повністю.

3 види тварини занесені до Європейського Червоного списку: чернівець непарний, деркач та сліпак звичайний.

4 види фауни занесені до Червоної книги України: лунь польовий, сорокопуд сірий, махаон, сколія степова.
Сколія степова

Чекаємо усіх бажаючих до нас на екскурсію. Ботанічний заказник вас обов"язково здивує. Ви дізнаєтесь багато чого цікавого і нового. І як говориться: "Краще один раз побачити..."

Проект екскурсії заказником

 

Немає коментарів:

Дописати коментар